Rozkład Jazdy PKP – Aktualności

Aktualności:

Uwaga! Zmiany w kursowaniu pociągów na trasie Poznań – Szczecin

11.05.2018

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

Informacja 12 maja godz. 11.30

Stacja Wronki kursują pociągi

Od rana pociągi na trasie Poznań – Krzyż – Szczecin przejeżdżają przez stacje Wronki bez komunikacji zastępczej. Ruch prowadzony jest po jednym torze. Dla niektórych pociągów mogą być kilku lub kilkunastominutowe zmiany czasu przejazdu, jednak podróżni nie musza zmieniać pociągów na autobus.

Trwa kolejny etap prac związany z przywróceniem przejazdu po drugim torze. Zespoły techniczne usuwają 8 wagonów, pozostałych z 12 wykolejonych. Pracują dźwigi i ciężki sprzęt. Zbierany jest także węgiel. Trzeba zabrać ok. 400 ton rozsypanego ładunku. Po przetransportowaniu zniszczonego taboru, do naprawy pozostanie około 300 m toru i ponowne rozwieszenie, zwiniętej na czas prac, sieci trakcyjnej. Roboty trwają już na odcinkach toru uwolnionego z materiału i zniszczonych wagonów. Prace mogą zająć kilka dni. Muszą być prowadzone pod ścisłym nadzorem, gdyż obok kursują pociągi.

Nadal działają specjalne zespoły PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. i przewoźników, które czuwają nad prowadzeniem ruchu pociągów i organizacją usuwania skutków wykolejenia. W Szczecinie i Poznaniu wzmocniono zespoły pracowników odpowiedzialne za wygłaszanie komunikatów.

Informacja 12 maja godz. 0.30

Wronki – rano pociągi pojada przez stację  

Intensywne prace zespołów technicznych PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. pozwolą na przejazd pociągów przez stację już w sobotę rano. Kursy zaplanowane są po godz. 4.30. Zakończenie pierwszego etapu prac oznacza znaczne zmniejszenie niedogodności w podróżowaniu na trasie Poznań – Krzyż – Szczecin. Pociągi pojada bez komunikacji zastępczej i bez objazdów, które zajmowały dotychczas od 45 do ponad 120 min.

Przed północą w piątek zakończono podstawowe prace związane z udrożnieniem jednego toru. Usunięto prawie 200 ton węgla. Opróżniony i zabrany z miejsca został najpierw jeden wagon. Do godz. 22.00 specjalne dwa dźwigi przeniosły z nasypu i wiaduktu trzy wagony. Uszkodzony tabor ustawiono obok drogi. 8 wagonów, które pozostały na miejscu nie powinno utrudnić przejazdu. PLK naprawiła także 60 m toru. Sprawdzana jest siec trakcyjna. Dźwig drogowy zmieni miejsce pracy i zajmie się w sobotę wagonami od strony Poznania. Będą prowadzone prace przy usuwaniu wagonów i węgla z drugiego toru.

W Szczecinie i Poznaniu wzmocniono zespoły pracowników odpowiedzialne za wygłaszanie komunikatów. Przewoźnik PKP IC w opóźnionych pociągach wydaje napoje. Podobne działania prowadzone są na większych dworcach Stargard, Szczecin, Piła, Poznań, Bydgoszcz, Warszawa, Ostrów Wielkopolski, Katowice, Kraków, Tarnów.

Prosimy pasażerów o zwracanie uwagi na bieżące komunikaty.

Informacja godz. 17.00

Wronki - w sobotę planowane przywrócenie ruchu przez stację

Na stacji Wronki do akcji włączono dwa dźwigi drogowe. Koparkami usuwany jest węgiel. Puste wagony będą przenoszone lub odciągane na bok. Po uzyskaniu dostępu do toru, naprawa potrwa kilka godzin. Na miejscu wykonawca zgromadził materiały.

Podstawowym celem pierwszego etapu akcji jest zapewnienie przejezdność pociągów przez stację. Jeśli wykolejone wagony nie są mocno zakleszczone, w sobotę planowane jest przywrócenie ruchu.

Nadal obowiązuje autobusowa komunikacja zastępcza. Przewozy Regionalne zorganizowały komunikację zastępczą na odcinku Wronki – Miały. Czas przejazdu jest dłuższy o około 45 min . PKP IC komunikację zastępczą organizuje na odcinku Szamotuły – Krzyż lub pociągi jadą zmieniona trasą przez Rzepin – Kostrzyn. Czas przejazdu jest dłuższy około 120 min. Przewoźnicy wzajemnie honorują bilety na trasie Poznań – Szczecin.

Wzmocniono zespoły pracowników odpowiedzialne za wygłaszanie komunikatów. Przewoźnik PKP IC w opóźnionych pociągach wydaje napoje. Podobne działania prowadzone są na większych dworcach Stargard, Szczecin, Piła, Poznań, Bydgoszcz, Warszawa, Ostrów Wielkopolski, Katowice, Kraków, Tarnów.

Przepraszamy za utrudnienia, prosimy zwracać uwagę na bieżące komunikaty.

Komunikat, 11.05.2018 r., aktualizacja godz. 10.30

Stacja Wronki. Przywracanie ruchu Poznań – Krzyż – Szczecin

Na stacji Wronki trwa akcja usuwania skutków wykolejenia 12 wagonów z węglem. Prace będą kontynuowane przez cały dzień. Celem jest zapewnienie przejezdności pociągów przez stację. Obecnie przy pomocy specjalistycznego sprzętu – siłowników, podnoszony jest stopniowo wykolejony tabor. Są 4 pociągi techniczne oraz dwa pociągi do naprawy sieci trakcyjnej. Przyjadą w południe dwa dźwigi drogowe do podnoszenia wagonów. Już usuwany jest ładunek, by odciążyć węglarki.

W nocy odprowadzono lokomotywę i stojące 7 wagonów z czoła pociągu. Odholowano także 10 wagonów stojących za wykolejonym taborem. Teren jest zabezpieczony przez patrole Straży Ochrony Kolei.

Przewozy Regionalne zorganizowały komunikację zastępczą na odcinku Wronki – Miały. Czas przejazdu jest dłuższy o około 45 min. PKP IC organizuje komunikację zastępczą na odcinku Szamotuły – Krzyż lub pociągi jadą zmienioną trasą przez Rzepin – Kostrzyn. Czas przejazdu jest dłuższy o około 120 min. Przewoźnicy wzajemnie honorują bilety na trasie Poznań – Szczecin.

Nasz serwis używa ciasteczek do profilowania prezentowanych treści, w tym reklam, co umożliwia dopasowanie treści do potrzeb użytkowników. Dlatego prosimy, abyś zgodził się na przechowywanie w Twojej przeglądarce ciasteczek. Ponieważ niektóre treści, w tym reklamy przygotowywane mogą być przez podmioty zewnętrzne, informacje o ciasteczku będziemy udostępniać naszym partnerom biznesowym. Zgoda jest dobrowolna.

NIE ZGADZAM SIĘ ZGADZAM SIĘ